Warning: pg_connect(): Unable to connect to PostgreSQL server: could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" (::1) and accepting TCP/IP connections on port 5432? could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" (127.0.0.1) and accepting TCP/IP connections on port 5432? could not connect to server: Connection refused Is the server running on host "localhost" (127.0.0.1) and accepting TCP/IP connections on port 5432? in /var/www/clients/client1/web10/web/includes/CDatabase.php on line 24 Info-Marienbad.Com
česká verzeDeutsche VersionEnglish version
Přihlásit seUživatel nepřihlášenRegistrace
HomeUbytováníLázeňstvíTuristikaZpět

Sporty & relaxace

V Mariánských Lázních jsou ke sportu ideální podmínky. Město je sice ,,nastaveno,, spíše na letní provoz, ovšem v posledních letech začíná pozvolna ožívat i zimní sezóna. Sjezdové lyžování získalo svůj ,,prim,, po kompletní rekonstrukci sjezdovky, která je v provozu mnohdy již v podzimních měsících. Zde záleží spíše na teplotě vzduchu, neboť tratě jsou z převážné většiny uměle zasněžovány. Sjezdovka je taktéž uměle osvětlena a večerní lyžování skýtá velmi zajímavou atmosféru i s hudebním doprovodem.Příznivci běžkařských tratí zde také jistě najdou svůj ráj, neboť běžkařské lyžování je v Mar. Lázních velmi populární a lyžuje se na mnoha místech v bezprostředním okolí města. Patrně ,,nejfrekventovanější,, tratě pro běžkaře jsou v prostorech golfového hřiště – lokalita Zádub – Závišín – a v oblasti ,,Kladská,, kde jsou naprosto ideální podmínky. Občerstvení v okolí obou běžkařských lokalit je taktéž možné, neboť všude je možno navštívit místní hospůdky – případně hotelové stravovací kapacity, kterých je všude dostatek.

Pro bruslaře, případné krasobluslaře je připraven zimní stadion v Tyršově ulici, který pořádá též množství hokejových zápasů i jiných akcí.

Pro běžné ,,amatérské,, lyžování, sáňkování a jiné zimní ,,skotačení,, je k dispozici dosti okolních kopců a kopečků, záleží tedy jen na zdatnosti a odvaze každého jednotlivce.V letních měsících je možností ke sportu a aktivnímu odpočinku, případně relaxaci samozřejmě mnohem více. Většina hotelů a ubytovacích zařízení nabízí nejrůznější typy sportovního vyžití a v poslední době je v oblibě zejména mezi staršími návštěvníky města tzv. ,,nordic walking,, což je vlastně rychlejší pěší chůze za pomoci - případné podpory - kratších hůlek.

K dispozici jsou též tenisové kurty, kterých je ve městě dostatek a to zejména kurty na ulici Anglické a Třebízského, kterým se dříve přezdívalo ,,Na střelnici,,

Taktéž je možné si zahrát volejbal, který má rovněž v Mar. Lázních kvalitní a obsáhlou základnu. Volejbalových hřišť je dostatek a za zmínku určitě stojí i dva nově vybudované písečné kurty na plážový volejbal, které jsou na velmi pěkném přírodním koupališti ,,Lido,,.

Toto koupaliště, které je umístěno v příjemné lesní lokalitě v blízké obci ,,Hamrníky,, nabízí mimo jiné taktéž mnoho možností k nerušené relaxaci v klidném a ničím nerušeném prostředí. Zde je možno použít v létě jak travnaté, tak písečné pláže, půjčovnu loděk a šlapadel, občerstvit se v kiosku, nebo si zahrát ping pong, petang, badminton a mnoho jiných her, které jsou zde k dispozici.

Další sportovní ,,destinací,, je třeba zcela zrenovovaný fotbalový stadion ,,Viktoria,, který kromě možnosti hry kopané skýtá mnoho jiných sportovních příležitostí z oblasti atletiky.

Za zmínku rozhodně stojí nová tartanová dráha a bezvadně udržovaný trávníkový povrch samotné hrací plochy.

Všude i v blízkém okolí je množství cyklostezek kde se dá jezdit především na horských kolech. Cyklistika se vůbec stává velmi oblíbeným sportem a to jak přímo na území města, tak v jeho bezprostředním okolí.

Městské parky jsou ideálním místem pro běhání ať delších či kratších úseků, přičemž občerstvení se nabízí přímo v parcích u přírodních pramenů, které vyvěrají na mnoha místech a pozitivní zpráva je také ta, že toto občerstvení je zcela zdarma a naprosto zdravé.

V případě takzvaného ,,indoorového,, sportovního vyžití je škála možností opět pestrá. Ve městě je několik tělocvičen, kde je možno zahrát si např. basketbal, sálovou kopanou, Sqash, volejbal, nebo si vyzkoušet v poslední době velmi populární spining. Tento se jezdí na dvou místech – v posilovně ,,Sandow,, v Tyršově ulici, nebo ve Sqashovém centru v Úšovicích u Antoníčkova pramene.

Posilování těla jak na amatérské, nebo profesionální úrovni je možno ve velmi dobře vybavených posilovnách ,,Sandow,, v Tyršově ulici, kde se nachází dvě posilovny nad sebou. V posilovně ,,Sandow,, je možno rovněž využít běžeckého trenažéru a v určitých dnech v týdnu i sauny, která je zde značně populární. Je nutné se zmínit o velmi dobré vybavenosti obou těchto posiloven, kde se nachází množství přístrojů pro důkladné procvičení všech partií lidského těla.

Další možností aktivního odpočinku, je návštěva městského bazénu v Tyršově ulici, který je po kompletní renovaci, prostředí je příjemné, čisté a jsou zde i parní kabiny a mělké brouzdaliště pro děti. Po proplavání se a relaxačním poležení na okraji bazénu, je možno využít občerstvení u baru u vchodu do bazénu.

Celkové relaxaci jistě prospějí i masáže, které je možné si objednat jak do místa bydliště, nebo si zajít do jednoho z mnoha masážních salónů, které jsou přímo ve městě a poskytují rozličné druhy masáží. K dispozici jsou samozřejmě i takzvané ,,beauty,, salóny, které se zabývají veškerými úpravami účesů i kompletní kosmetickou kůrou a kterých je po celém městě více než dostatek, nehledě na to, že tyto služby ve většině případech nabízejí skoro všechny větší hotely ...
Warning: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/clients/client1/web10/web/includes/CDatabase.php on line 53 Warning: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given in /var/www/clients/client1/web10/web/includes/CDatabase.php on line 63

>>>

Warning: pg_query() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /var/www/clients/client1/web10/web/includes/CDatabase.php on line 53 Warning: pg_fetch_array() expects parameter 1 to be resource, null given in /var/www/clients/client1/web10/web/includes/CDatabase.php on line 63


Kalendář akcí , Svátky ČR...


Program skladeb
Povídání o fontáně
Skladby mimo pořadí

Školy, Akce, Hřiště...


HomeDownloadKontaktInfo-Marienbad.Com © Copyright 2010